Przejdź do treści

Badania jakościowe online

Alternatywą dla metod jakościowych realizowanych w tradycyjnej formie są wywiady (zarówno indywidualne, jak i grupowe), prowadzone przez Internet. W przypadku większości projektów jesteśmy w stanie zaplanować realizację wywiadów pogłębionych w bezkontaktowej formie.

Krok po kroku: jak to wygląda?

  1. Rekrutacja, zgodnie ze screenerem, prowadzona jest telefonicznie.
  2. Pozyskujemy potrzebne zgody respondentów, pobieramy dane kontaktowe.
  3. Korzystamy z platformy zoom.us: za jej pomocą łączymy moderatora z respondentem, a także – jeśli to potrzebne – z tłumaczem symultanicznym. Platforma daje możliwość pokazywania respondentom różnego rodzaju materiałów – konceptów w formie grafiki, video, udostępniania pulpitu moderatora. Dzięki takiej formie spotkania, w jednym spotkaniu mogą uczestniczyć respondenci mieszkający w różnych miastach.
  4. Transmisja w czasie rzeczywistym, za pomocą youtube (lub innego programu, jeżeli np. transmisja kierowana jest do Chin) trafia do dowolnego odbiorcy wskazanego przez Zamawiającego.
  5. Nad przebiegiem transmisji czuwa technik, który na bieżąco reaguje w razie wystąpienia problemów.
  6. Udostępniamy nagranie audio-video, lub samo audio, przygotowujemy także transkrypcje.
  7. Zakres współpracy, jaki oferujemy dostosowujemy do Państwa potrzeb – od nadzoru technicznego po pełny projekt, wraz z rekrutacją, moderacją i przygotowaniem raportu.